Яскраві, дружні та неймовірно розумні. Ці невеличкі роботи-бджілки здатні перетворити навчання у надзвичайно захопливу пригоду. Приєднуйтесь!

програмування з beebot

Коли ми думаємо про програмування, то уявляємо собі якогось «ботаніка», що ховається сам у закритій кімнаті перед екраном комп’ютера. При цьому він завзято пише програмний код, активно клацає по клавіатурі а на його екрані пробігає неймовірна кількість рядків програми. В деякій мірі ця картинка є правдивою, особливо якщо це стосується професіоналів своєї справи – так званих хакерів.

Але коли ми говоримо про викладання елементарного рівня, особливо для дітей дошкільного віку, то картина разюче змінюється на протилежну. Програмування для дошкільнят – це весело та захоплююче.

«Дуже просто, програмування це процес написання простих інструкцій, які зрозумілі комп’ютеру»

          Отже, програмування може бути визначено як набір тексту на комп’ютері. Але у нашому випадку програмування – це натискання позначених стрілками кнопок, що примушують робота рухатися!

          Bee-Bot це супер-симпатичний робот у вигляді бджілки. Він веселий, дружелюбний, зрозумілий та доступний нашим дітлахам. Учні залюбки з ними граються.

bee01

Ось як використовуємо «Бджілку» на наших заняттях:

Вивчаємо напрямки:

bee02

          Примусити рухатися робота саме так як ми хочемо може бути досить складною задачею. Ми повинні рахувати, дотримуватися послідовності дій та вміти відрізняти де «ліво» а де «право». Для того щоб виконати завдання успішно, ми просимо учнів проговорювати послідовність кроків вголос перед тим як натискати на кнопки, це дуже допомагає.

          Звичайно, час від часу ми помиляємося, або натискаємо не ту кнопку, або натискаємо кнопку «вперед» більше ніж треба. Саме тому ми пропонуємо дітям процес «Відладки» програми, що означає виконання пошуку, ідентифікації та виправлення допущених помилок. Таке велике та незрозуміле слово «Відладка» насправді означає дуже простий та веселий процес, під час якого діти вчаться критично мислити та вирішувати проблеми.

Тема дня:

Bee03

          Після того, як діти освоять базові навики управління «Бджілкою», завдання стають більш складнішими. З’являються килимки, розмічені на квадрати. Ми відмічаємо зеленим «Старт» а червоним «Фініш». Кожне заняття – нова тема та нові завдання. На фото вище завданням є досягти клітинку з цифрою «9» за дев’ять кроків. Діти повинні придумати маршрут, озвучити його усно та нарешті запрограмувати робота.

Створення лабіринтів:

Bee04

          Навіщо обмежувати дітей у матеріалах? Ми використовуємо кубики Lego або будь-які інші доступні матеріали щоб побудувати цікаве завдання. Наприклад лабіринт може бути побудований з кольорових кубиків. Діти повинні не тільки побудувати лабіринт, а ще врахувати відстань 15см, що долає «Бджілка» за один крок. Весела гра для дітей дає неймовірні результати у навчанні.

Bee-Bot - робот-бджілка для наймолодших