EDUCATION

«Юний Інженер» запрошує на заняття «Робототехніка EV3» 
всіх дітей віком від 10 років. 

Для реєстрації на пробне заняття або з питань купівлі абонемента, приходьте до нас або телефонуйте:

тел. (099) 916-2213 та (098) 934-4407
м. Київ, вул. Олени Пчілки 3а

Кому цікаво, нижче детальна інформація про курс робототехніки та нашу програму занять. Ласкаво просимо!

Отже, чому діти так обожнюють займатися робототехнікою? Все просто - конструювати роботів надзвичайно цікава справа, хто не мріяв у дитинстві побудувати свого справжнього робота. Спочатку потрібно придумати конструкцію, потім побудувати робочу модель та нарешті - запрограмувати алгоритм дій. 

Навіщо дітям ці заняття? Вікіпедія дає нам визначення: «Це прикладна наука, що займається розробкою автоматизованих технічних систем». На сьогодні, робототехніка проникла у всі сфери життя людини, від кофе-машин до автопілотів у автомобілях. У найближчому майбутньому більшість професій у світі будуть так чи інакше пов’язані з роботами та роботизованими механізмами.

Чим наші заняття відрізняються від подібних? Кожен гурток робототехніки вибирає собі деяку програму навчання. Більшість надає перевагу конструюванню та майже не приділяють уваги програмуванню. Дуже просто знайти у мережі інтернет безліч готових рішень. Дітям такий підхід також дуже до вподоби, це вимагає мінімум зусиль, робот легко складається та виконує деякі дії, ну і звісно красиві фото, є чим вихвалятися серед друзів у школі. Тут і криється основний недолік – діти зовсім не вчаться програмувати самостійно, не вміють створювати алгоритми, заняття проводиться "тільки щоб запрацювало».

Наша програма розроблена на основі програми підготовки до міжнародної олімпіади FLL, та включає в себе три рівні: початковий, середній та професійний. Заняття проводяться з використанням спеціальних навчальних наборів, які відрізняються від домашніх версій. Навчальний клас обладнано спеціальним столом за свіма стандартами проведення змагань та проектором. Програму занять побудовано за принципом «Від простого до складного», все для того, щоб діти змогли з легкістю розпочати навчання та швидко досягти результатів. 

На заняттях більше уваги приділяється алгоритмам для вирішення цікавих завдань та програмуванню. Це зовсім не означає, що ми не конструюємо. Під час навчання учні складають всі моделі роботів, запропоновані LEGO, при цьому на більшості занять, діти складають власні моделі по темі уроку.

Наша програма занять (стисло):
Рівень занять  Теми що розглядаються

Початковий рівень

Знайомство з конструктором та побудова першого робота
Основні можливості комп'ютера EV3, файлова система, інструменти для відладки програм, режим перегляду значень портів.
Алгоритми. Виконання перших рухів. Програмування руху робота по прямій та виконання маневрів. Виконання корисних дій: перенос предметів та виявлення перешкод. Просте слідування по лінії.
Основи програмування. Що таке алгоритм, робота у програмному середовищі, підключення робота до комп'ютера. Що таке змінні, умови та цикли
Робота з датчиками: датчик дотику, кольору та відстані.
Побудова робота для змагань СУМО. Відкритий урок.

Середній рівень

 

Алгоритми. Рух вздовж стіни за допомогою ультразвукового датчику. Подолання лабіринтів за правилом "Однієї руки". Виконання поворотів на заданий кут. 
Основи програмування. Власні програмні блоки. Логічні операції. Паралельні потоки. Синхронізація моторів. Реалізація вже вивчених алгоритмів з використанням власних програмних блоків. Створення великої програми з використанням готових блоків. Техніка відладки програм та пошук помилок.
Що таке калібрування датчиків та ініціалізації перед початком виконання програми
Змагання роботів. Виконання завдання на олімпіадному столі.

Професійний рівень

 

Алгоритми. Пропорційний контроль. Покращені алгоритми для проходження дистанції з перешкодами. Лінійно наростаюча характеристика. Вирівнювання по лінії. Рух по прямуй за допомогою гіроскопа.
Основи програмування. Масиви. Створення системи меню. Робота з журналами даних дослідів. 
Робота з датчиками. Гіроскопічний датчик. Використання Bluetouth. 
Робот для змагань. Використання набутих вмінь. Змагання між учнями.

Нас часто запитують: чим LEGO EV3 краще за робототехніку Arduino? 

Отже, по-перше EV3 працює під управлінням операційної системи а Arduino – це мікро-контролер. Це не робить його гіршим або кращим за EV3, просто вони різні. На обох платформах можна успішно побудувати та запрограмувати робота. Комусь більше подобається Arduino, але на нашу думку починати легше з EV3.

По-друге EV3 більше схожий на комп’ютер з інтерфейсом для користувача, файловою системою, ми можемо вибрати необхідну програму та виконати її, підключитися до мережі і тому подібне. EV3 створено на базі конструктора LEGO серії Technic, тому конструювати та вносити зміни у модель дуже просто, всі деталі міцно тримаються та є стандартними (розміри, швидкості обертання, кути повороту).

Ще одна досить велика перевага у EV3 - це операційна система Linux, тому ми майже не обмежені мовами програмування. Це може бути C++, C#, Java, Python і так далі. Дитина під час навчання зосереджується на створенні алгоритму та програмуванні! Доречі у нас також є неймовірний курс програмування Python з EV3 де можна досить поглиблено вивчити мову Python.